REAGIM MBI AKTIN E DHUNËS NË NDESHJEN KASTRIOTI-TIRANA

STOP DHUNËS NË SPORT! Sot një ngjarje e shëmtuar u shënua në ndeshjen Kastrioti-Tirana.Futbollisti i Tiranës Aldi Gjumsi është goditur me gurë e për këtë arsye është dëmtuar në kokë.Fillimisht Sindikata e Futbollistëve Profesionistë Shqiptarë i uron shërim të shpejtë futbollistit Aldo Gjumsi dhe kthim sa më të shpejtë në fushën e futbollit.Së dyti u …

REAGIM MBI AKTIN E DHUNËS NË NDESHJEN KASTRIOTI-TIRANA Read More »

SINDIKATA E FUTBOLLISTËVE NIS BASHKËPUNIMIN ME NJË NGA MANAXHERËT MË TË MIRË BOTËROR!

Sindikata në përmbushje të misionit të saj në ndihmë të futbollistëveKu njëra nga pikat është edhe zhvillimi i karrierës,do të fillojë bashkëpunimin me një nga manaxherët më të fuqishëm në transfertat botërore që është z.Fali Ramadani!Sindikata ju bën thirrje të gjithë anëtarëve të saj që të përkushtohen maksimalisht në profesonin e tyre të futbollit sepse …

SINDIKATA E FUTBOLLISTËVE NIS BASHKËPUNIMIN ME NJË NGA MANAXHERËT MË TË MIRË BOTËROR! Read More »

SITUATA NGA VIRUSI DHE NJË KËRKESË PUBLIKE PËR KRYEMINISTRIN

Sindikata e Futbollistëve Profesionistë Shqiptarë e shqetësuar për situatën që po kalon vendi për shkak të pandemisë globale të shkaktuar nga virusi COVID-19 i drejton sot një kërkesë publike Kryeministrit të vendit z.Edi Rama .Z.Kryeministër pa dashur që të bëhemi pjesë e debateve politike të momentit, kërkojmë nga ana juaj që në proçesin e vaksinimit …

SITUATA NGA VIRUSI DHE NJË KËRKESË PUBLIKE PËR KRYEMINISTRIN Read More »

1 VIT NGA EVENTI “LUAJMË DHE RINDËRTOJMË SËBASHKU”

Të nderuar miq.Sot një vit më parë Sindikata e Futbollistëve Profesionistë Shqiptarë organizoi eventin e saj të parë madhor, ndeshjen e bamirësisë nën moton “Luajmë e Rindërtojmë sëbashku”.Ky event tregoi se, sporti është ilaçi që i bën njerëzit të harrojnë inatet dhe hasmeritë shekullore që ekzistojnë mes shteteve dhe të bëhen bashkë në emër të …

1 VIT NGA EVENTI “LUAJMË DHE RINDËRTOJMË SËBASHKU” Read More »

SPFSH DËNON AKTET E DHUNËS NË SPORT!

Sindikata e Futbollistëve Profesionistë Shqiptarë dënon aktin e rëndë të goditjes së gjyqtarit anësor të ndeshjes Delvina-Alpetrol, z.Elis Pulaj.Duke i uruar shërim të shpejtë z.Pulaj, Sindikata i bën thirrje organeve kompetente Policisë, Prokurorisë dhe FSHF për marrjen e masave dhe dënimin e autorëve të kësaj ngjarje të rëndë.Sigurisht që rezultati sportiv nuk ka asnjë vlerë …

SPFSH DËNON AKTET E DHUNËS NË SPORT! Read More »

SINDIKATA NË BISEDIME ME FIFPro

Për FIFPro-n:2- Jemi në rrugë shumë të mbarë. Para disa ditësh kryesia e Sindikatës, bëri një takim on-line me dy nga përfaqësuesit e FIFPro-s të cilët i njohu me të gjithë problemtatikat e futbollitstëve që luajnë në kampionatet tona. Sigurisht që ne si Sindikatë jemi nën monitorimin e FIFPro-s duke qënë se kemi aplikuar për …

SINDIKATA NË BISEDIME ME FIFPro Read More »

sqAlbanian